Ravon BLOG

Dodano: 2018-07-28

WANNA WOLNOSTOJĄCA A CO Z KOSMETYKAMI?

WANNA WOLNOSTOJĄCA A CO Z KOSMETYKAMI?

Kiedy decydujemy się na wannę wolnostojącą, to zadajemy sobie pytanie co zrobimy z kosmetykami? Gdzie je postawimy? Jak? Przecież są nam niezbędne podczas kąpieli i codziennej pielęgnacji. I na to zapotrzebowanie odpowiadają producenci zarówno omawianych wanien, jak i wszelkiej maści producenci elementów wyposażenia łazienek.

Kilka sposobów na kosmetyki:

  • Przybornik łazienkowy wolnostojący na kółkach lub bez kółek – takie przyborniki znajdziesz w wielu sklepach z wyposażeniem łazienek, mogą być drewniane, metalowe, szklane albo po prostu plastikowe – chociaż te ostanie nie będą tworzyły zbyt eleganckiego duetu z wanną wolnostojącą.
  • Zaprojektowana stała półka wolnostojąca lub zamontowana do ściany, która jest jednocześnie miejscem do montażu baterii do wanny (jeśli nie chcemy mieć baterii wolnostojącej). Może być wykonana np. z płyty gipsowej wodoodpornej i obłożona okładziną z płytek, mozaiki, kamienia naturalnego, etc.
  • Półki wykonane w ścianie obok miejsca przeznaczonego na wannę – projektanci w taki praktyczny i elegancji sposób rozwiązują kwestię umieszczenia kosmetyków przy wannie wolnostojącej.
  • Niezbędnik/przybornik umieszczany bezpośrednio na wannie. Na rynku istnieją piękne i praktyczne przyborniki, na których znajdzie się miejsce na szampon, żel pod prysznic, specjalne uchwyty na kieliszek wina, ręcznik czy książkę – dla amatorów kąpieli z lekturą. Wykonane są z wodoodpornego, najczęściej egzotycznego gatunku drewna albo z metalu odpowiednio zabezpieczonego przez zarysowaniem powierzchni wanny.
  • Istnieją też baterie wolnostojące, które mają np. szeroką płaską wylewkę, która tworzy swoistą mała półeczkę. Woda wówczas wypływa z tej baterii szerokim strumieniem i przy okazji mamy półeczkę, na której doraźnie możemy też coś postawić. Marka Kohlman posiada w swojej ofercie taką baterię.
  • Istnieją też wanny z szerokim rantem, które także pozwalają na odstawienie kosmetyków, przynajmniej na czas kąpieli na rant wanny. Jest to również spore udogodnienie – nawet jeśli posiadamy jakiś przybornik. Marka Ravon posiada w swojej ofercie wanną z takim właśnie praktycznym, szerokim rantem.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco z nowościami w RAVON oraz otrzymuj informacje o specjalnych promocjach i rabatach.