Ravon BLOG

Dodano: 2018-08-22

Z jakiego materiału wanna wolnostojąca?

Z jakiego materiału wanna wolnostojąca?

Marka Ravon wykonuje wanny z materiału kompozytowego Qualtec. Jest to materiał trwały, odporny na zarysowania, zmatowienie czy promienie UV. Dość powiedzieć, że to materiał przetestowany w najbardziej ekstremalnych warunkach wodnych – ponieważ tego typu materiał i technologia są stosowane w łodziach motorowych, jachtach czy kajakach sportowych.

Wanny Ravon podobnie jak jachty, są zbudowane z wielu różnych warstw materiałowych, m.in. z mat włókna szklanego i uszlachetnionej zewnętrznej warstwy polimerowej, dzięki czemu produkty z kompozytu Qualtec są tak wytrzymałe i odporne na działanie czasu. 

Kompozyt Qualtec ma ponadto lepsze parametry utrzymywania ciepła wody od chociażby akrylu, nie ma tu też mowy o wyginaniu się dna wanny pod wpływem ciężaru ciała – co czasami ma miejsce w przypadku wanien z akrylu.

Wanny Ravon są też łatwe w pielęgnacji, nie wymagają specjalistycznych środków do czyszczenia. Wystarczy miękka szmatka i delikatny środek na bazie alkoholu czy octu. Tego typu środki są dostępne na rynku w postaci np. spray’u do łazienek.

Kompozyt Qualtec można też odnowić i konserwować domowymi sposobami, np. przy użyciu białej pasty do zębów, aby zaimpregnować od czasu do czasu powierzchnię wanny. Można też dla odnowienia wyglądu użyć pasty polerskiej, którą kupimy w sklepie w akcesoriami do samochodów.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco z nowościami w RAVON oraz otrzymuj informacje o specjalnych promocjach i rabatach.